Blues na vrcholu světa

Francouzští nohejbalový reprezentanti se stali (alespoň na nějaký čas) ve své krajině národními hrdiny. To lze doložit prostorem, který získali ve sportovních mediích, které vám zprostředkovaně přinášíme. A nutno podotknout, že naprosto oprávněně, neboť výběr galského kohouta v Praze přepisoval dějiny…

Tým France Futnet – kategorie dvojic – byl v neděli 6. listopadu 2022 v Praze korunován mistrem světa.

Jde o velké prvenství v historii francouzského nohejbalu : Francouzský tým v disciplíně dvojic ve složení Jérémy Caramelle, William Rambaud a Vincent Voisinot vyhrál v neděli 6. 11. v Praze titul mistra světa! Blues ve finále porazili Slovensko (2:0) poté, co v semifinále vyřadili Maďarsko. Jsou nástupcem České republiky, korunované v roce 2018.

YouTube player

Ve hře jednotlivců skončil Vincent Voisinot na šestém místě po porážce se Švýcarem Gillesem Grandjeanem. Nakonec v kategorii trojic výběr ve složení Maël Delanous, Maxence Vernier, Matteu Caviglioli, William Rambaud a Julien Mercier získal bronzovou medaili po vítězství nad Maďarskem (2:1). Slovensko, které v semifinále porazilo Les Tricolores, získalo později výhrou nad Českou republikou titul mistrů světa.

Nejlepším hráčem turnaje ve všech kategoriích byl vyhlášen Jérémy Caramelle. Národní týmy trénovali Guillaume Ortis a jeho asistent Jimmy Libert.

Futnet v kostce

Ve Futnetu, známém také jako míčový tenis, stojí proti sobě dva týmy o jednom až třech hráčích na hřišti odděleným sítí. Cílem je kopnout míč na soupeřovu stranu hřiště tak, aby jej nezachytil nebo úspěšně nevrátil zpět.

Zápasy se hrají na vítězný set, kde vítězí první tým s 15 body. Hráči se mohou dotknout míče všemi částmi těla kromě paží a rukou. Futnet se vyznačuje útočnou a technickou hrou, svou intenzitou a umožňuje aktérům přistupovat ke sportu po hravé a kreativní stránce.