2. L finále: Holice dominovaly v Přerově a doma mohou slavit postup

(Přerov) Co bylo platné Hanákům, že se třikrát podívali do rozhodujících setů, když ani jednu koncovku nezvládli. Mladý tým Holic vyspěl i mentálně a počínal si v Přerově jako ostřílený harcovník. Vytvořil si tak skvělou výchozí pozici a takřka si umetl cestu do 1. ligy, neboť pokud v prvním domácím utkání náhodou klopýtne, má k dispozici ještě rozhodující a znovu doma. Ale jak se říká, „neříkej hop, dokud…“

TJ Spartak MSEM Přerov – Tělocvičná jednota SOKOL Holice 0:5 (průběžný stav série 0:1)

Je možné utkání chápat i tak, že hned první zápas dvojic byl pro celé utkání rozhodující. Holičtí Pohl s Ferebauerem a střídajícím Nastoupilem v úvodní sadě zametli s Miklíkem a Dreiseitlem, jenže domácí hráči se otřepali a dokázali stav srovnat. Následující zkrácený set dospěl do devítek a lepší nervy v poslední výměně ukázali hosté, když domácí chycený útok zakončili do sítě. Celou druhou dvojku se z toho domácí neotřepali a tak Doležel s Erteltem a alternujícím Lvem ztratili i druhou dvojici, když v obou setech na Šimečka s Friesem zdaleka nestačili. Ani první trojice se nevyvíjely pro domácí dobře, když Doležel s Dreiseitlem a Randýskem ztratili první set proti Čižinskému, Friesovi a Nastoupilovi v nejtěsnější koncovce. Druhé dějství sice otočili a srovnali stav, jenže znovu koncovka zkrácené sady a znovu ve prospěch hostů. Miklík si postavil na blok matadora Kočičku a spolu s Erteltem jej dobře obložili. Výsledkem byl zisk prvního setu. Trenér hostů Marek Líbal věděl, že utkání se může ještě zvrtnout. „Domácí hráli dobře v obraně a na útoku úřadoval Kočička. My jsme se nemohli dostat do naší obvyklé hry, hráli jsme kratší údery než by bylo bývalo potřeba.“ Vojtíšek s Pohlem a Šimečkem ale po zlepšeném výkonu stav setů znovu srovnali. V rozhodujícím dějství se ukazatel stavu opět zastavil na devítkách a těžili z něj, jak jinak, hosté. Na trojice Ondra Miklík dost spoléhal. „Věděli jsme, že ve trojicích budeme silnější než ve dvojicích a můžeme hosty potrápit a utkání zdramatizovat. Obě jsme bohužel prohráli ve třech setech a bylo v podstatě hotovo.“ Do singlu se postavil poprvé v sezóně Dreiseitl, ale v hlavě zřejmě měl zafixováno, že Pohl je jiná váhová kategorie. Nemýlil se.

Sestava domácích: Doležel, Miklík, Zvoníček, Šilhavý, Kočička, Dreiseitl, Bábek, Lev, Ertelt, Randýsek. Sestava hostů: Šimeček, Pohl, Čižinský, Líbal, Fries, Ferebauer, Nastoupil, Vojtíšek, Kotyza.

Trenér Přerova ONDŘEJ MIKLÍK: „Z naší strany určitě nejhorší utkání v play-off. Chladné počasí nám nevyhovovalo, nedokázali jsme se dostat do pořádného herního tempa. Do Holic se už těšíme a snad si zahrajeme i v neděli.“

Trenér Holic MAREK LÍBAL: „Výsledek vypadá jednoznačně, ve skutečnosti šlo ale o vyrovnané utkání. Vyhráli jsme všechny třetí sety, dva končily posledním možným míčem. Celkově se nehrál nijak oslnivý nohejbal. Na domácí utkání se musíme dobře připravit.“