Pohár ČNS dvojic starších žáků: Triumf Pekelníků!

Nejlepší čtyřka turnaje v Holubicích/Jiříkovicích

Druhou zastávkou pro starší žáky byl v letošním ročníku poháru ČNS turnaj dvojic v Holubicích a Jiříkovicích. Už v loňském roce se zde konal jeden z turnajů mladší kategorie a nezbývá než doufat, že tomu tak bude i nadále. Dvě prostorné, krásné haly, milí a obětaví pořadatelé-to vše jen přispělo k pohodovému průběhu celé mládežnické akce. Z původně přihlášených 23 sestav se po třech odhláškách na místě odprezentovalo 20 dvojic, což výrazně zjednodušilo herní systém. Ze 4 základních skupin postupovaly do nejlepší osmičky první dva týmy. Při zranění momentálně asi nejlepšího hráče v kategorii U15 Dlabky, který tak bohužel nemohl předvést svůj um ,,doma,, v Holubicích, se otevírala šance na vítězství pro další týmy.

Strakonice, Peklo nad Zdobnicí a Zbečník jasně ovládly své skupiny bez ztráty setu, o vítězství ve skupině D pak muselo při remíze ve vzájemném zápase rozhodovat celkové skóre, kde byla o jediný míč lepší Radomyšl A před Holicemi A. Modřice A dokázaly urvat postup do čtvrtfinále i bez Dlabky, to samé se povedlo Dolním Počernicím a dle očekávání i A sestavě Karlových Varů.
Zatímco obě čtvrtfinále v Jiříkovicích nabídla třísetová dramata, v Holubicích šlo vše rychleji. Skvěle hrající Peklo si hladce poradilo s Modřicemi A (Štor, Šlezinger) a podobně si vedly i Strakonice, které povolily Liaporu A (Daněk, Levko) uhrát celkem jen 13 míčů. Sourozenci Sekáčovi z Radomyšle po těsně ztracené koncovce první sady s Dolními Počernicemi (Štrait, Zajíček) ve druhém setu soupeře deklasovali, avšak třetí set znovu musel rozhodnout až poslední míč. Po velké bitvě se nakonec z postupu do semifinále radovali Jihočeši. Závěrečné čtvrtfinále nabídlo východočeské derby. Zbečník zkraje dominoval, ale bojovná sestava holických (Matějka, Ro. Šůra) si vynutila po zkaženém servisu svého soupeře za devítek rozhodující set. V něm krásný souboj vyvrcholil v dramatické koncovce, kde byli úspěšnější hráči Zbečníku. Semifinálové bitvy se rozhodly již ve 2 setech. Peklo znovu podalo konstantně výborný výkon a Radomyšl na soupeřovu strojově přesnou hru a pestrý útok nenašla recept. Strakonice po výborném výkonu především Jareše udolaly v těsné koncovce 1. sady Zbečník, na což navázaly i v setu druhém, kde byly také úspěšnější a mohly se společně s Peklem radovat z postupu do finále.

Strakonický Jareš při zákroku v poli

V boji o bronz působila sestava Radomyšle (Sekáč, Sekáčová) už velmi unaveným až odevzdanějším dojmem a Zbečník (Kohl, Hudok) ji po výsledku 10:2, 10:4 velmi rychle vyprovodil z kurtu, i na druhém letošním turnaji tak zapsali Východočeši 3. místo.

Zbečnický Kohl na útoku

Finále začaly výrazně lépe Strakonice (Sliacký, Jareš) a v prvním setu nedaly po výsledku 10:3 Pekelníkům šanci. Ti se ale ve druhém setu dostali do hry, výrazně se zlepšili, a rozhodnout celé finále tak musel po jejich výhře 10:8 až rozhodující set. Strakonice se v úvodu dostaly do vedení 7:5, Východočeši však zabojovali, od té doby už nezachybovali, ukázali pevnější nervy a koncovku získali pro sebe znovu poměrem 10:8.

Pekelský Prachař při útoku

Peklo v sestavě Kopecký, Prachař se tak stalo zaslouženým vítězem celého turnaje. Tento triumf je o to cennější, že V. Prachař je stále ještě mladším žákem, kde se však kvůli zrušeným pohárovým turnajům v této kategorii letos nemohl doposud představit. Velkou radost z vítězství logicky měl i jeho otec a trenér Pekla v jedné osobě Pavel Prachař: ,,Do Holubic jsme se velmi těšili, protože kolektiv tamního oddílu je zárukou výborné organizace a hlavně výborné atmosféry. Na turnaj jsme dorazili se dvěma sestavami. Sestava „B“ (Jakub Hejný, Jiří Čižinský) si přijela hlavně pro cenné zkušenosti a po bojovném výkonu a jedné výhře ve skupině se s turnajem rozloučila. Od naší sestavy „A“ (Adam Kopecký, Vojtěch Prachař) jsem očekával dobrou mezihru, které jsme v zimní přípravě dali hodně energie. Podařilo se, kluci měli pěknou mezihru celý turnaj a klid na útok, kde hráli pestře. Jediné klopýtnutí proběhlo ve finále, kde v prvním setu díky našim chybám v útoku vyhrál velmi dobře rozehraný soupeř ze Strakonic. V druhém a třetím setu našli moji svěřenci opět klid v mezihře a dokráčeli si pro zasloužené vítězství. Závěrem chci poděkovat organizátorům za výborně uspořádaný turnaj.“

Konečné pořadí turnaje dvojic
1. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Adam Kopecký, Vojtěch Prachař)

2. NK Habeš Strakonice (Tomáš Jareš, Matyáš Sliacký)

3. TJ Sokol Zbečník (Martin Kohl, Jiří Hudok)

4. TJ Radomyšl A (Jakub Sekáč, Adéla Sekáčová)

První část poháru ČNS mládeže zakončí v sobotu 30.3. turnaj dvojic starších žáků v Hronově a ve Zbečníku.