Loňští superfinalisté jsou o krok blíže k repríze

Delší herní pauza se na prvních dvou celcích po základní části nijak zvlášť neprojevila a oba naplno využily domácích prostředí. Čakovice přejeli rozhozené Vary a Modřice udolaly houževnaté Čelákovice. Jsou tak blíže k repríze loňského superfinále, které si mohou zajistit již na Den české státnosti, tedy ve středu.

TJ Avia Čakovice z.s. – SK Liapor Karlovy Vary 5:1

Hokr vs Chadim J.

Domácím chyběl dovolenkující Kalous Z., který měl u trenéra Fritze omluvenku. Zato hostím se ještě před začátkem utkání udělala na čele vráska. A byla to vráska vysoká cca 189 cm. To se totiž Jakub Medek, nejlepší hráč čtvrtfinálové série se Vsetínem, zranil a trenér Petr Tolar tak musel na poslední chvíli míchat sestavami. Úvodní dvojice však cca 70 přihlížejících diváků rozhodně navnadily. Uzdravený Tolar naskočil k Hokrovi a tyhle dvě mladé pušky svým klasickým způsobem bez bázně a hany vlétly na Pachmana s Kalousem J. Herní pauza lázeňské dvojice zapříčiněná Tolarovým zraněným se v prvním setu projevila nepřesnou mezihrou. Zatím co Pachman a především Kalous působili bezchybně. Ve druhém setu však západočeši hru zpřesnili, začali si více věřit a tak musel o vítězi rozhodnout set třetí. Nasazení obou dvojic bylo maximální a každá chtěla výhodu vedení v úvodu utkání přetáhnout na stranu svého týmu. Důkazem byl například Hokrův šlápákový skluz, po němž dojel pod sítí téměř metr na soupeřovu polovinu a zastavil se kousek od noh hráčů Čakovic. Pachmanovu patu pak za devítek Tolar vyběhl a prvním dotekem míče připravil Hokrovi poklidný útok z dopadu. Ten kontrolovaným vytlučeným Pachmanovým blokem, zhruba 7,5 cm za zadní lajnu, získal první bod pro červené dresy. Kalouse Z. vedle Chadima J. ve druhé dvojici nahradil bratr Chadim Tomáš a proti Vankemu s Putíkem si počínal více než dobře. Naopak varské druhé dvojici jakoby se vytrácela symbióza, která skvěle fungovala, když se tohle duo dalo před třemi roky dohromady. Svůj part ztratili velikým rozdílem a nepomohlo ani střídání Hrona. Že Čakovice dominují především ve dvojicích je informace minulosti. Pestrá hra založená na přesných a nápaditých náhrách dělá z jejich trojkových sestav více než nepříjemné soupeře pro kohokoliv. O tom se premiérově sestavená trojice Hokr, Bíbr, Hron a střídající Medek M., bez zraněného Medka J., přesvědčila záhy. Mezihra vázla a i když první set došel až do devítek, ten druhý byl již jasnou záležitostí Kalouse J., Cibulky a Chadima J. Třísetová bitva jak řemen byla vizitkou pro zápas druhých trojic. Souček, Vacek a skvěle útočící Chadim T. v prvním setu zaskočili Vankeho, Dvořáka, Putíka a střídajícího Tolara. Set druhý však na devítkách získal Tolar pro své barvy po precizním kraťasu. I set třetí došel do výměny o poslední možný bod utkání a byl to Chadim T., který patovým úderem na lajnu získal pro domácí vedení 3:1. Nad areálem svítilo slunce, ale nad lavičkou Varských se smrákalo. Na řadě byla disciplína jednotlivců a v té Kalous J. potvrzuje svou jistou hrou prvenství na letošním singlovém šampionátu. Na druhou stranu sítě se mu v dresu západočechů postavil tradičně Hron, který se však v této individuální disciplíně také těší dobré formě. Na čakovického specialistu to ale ani tentokrát nestačilo. Jeho přesná a suverénní hra nepustila Hrona přes hranici pěti bodů a s Karlovými Vary bylo zle. Na steč ještě vyrazil varský kapitán se svou trojicí a po prvním nevydařeném setu se proti té Cibulkově o prodloužení zápasu rval jako lev. Odměnou mu a jeho spoluhráčům byl set druhý. V setu třetím se však blýskl Cibulka třemi body v řadě (dva z nich byly úspěšné bloky) a rozhodčí tak po dvou a půl hodinách mohli utkání ukončit.

Cibulka vs Hokr

Výsledkový servis utkání

Sestava domácích: Kalous J., Souček, Chadim J., Chadim T., Pachman, Vacek, Cibulka,

Sestava hostů: Hokr, Tolar, Putík, Vanke, Medek J., Bíbr, Hron, Dvořák, Medek M., Kokštein

Chadim J. (hráč Čakovic): „Pochválit bych chtěl Ondru Cibulku, který ve správnou chvíli svým dlouhým blokem soupeře zablokoval a dále Jirku Kalouse, který ve hře jednotlivců poptrvdil své kvality čerstvého mistra ČR v této kategorii.„

Petr Tolar (trenér Karlových Varů): „Před začátkem utkání jsme museli díky zranění Kuby Medka pozměnit sestav, a to hlavně dvojic. V prvním utkání dostali šanci opět naši mladí kluci Hokr a Tolar, kteří i s patřičným štěstím vybojovali vedení. Bohužel naše druhá dvojice zahrála hodně pod svoje možnosti, kdy hlavně kapitán týmu Vanke neměl svůj den. Což se promítlo i do jeho zápasů trojic. V singlu neměl Hron na velmi dobře hrajícího Kalouse J. nárok a o utkání bylo rozhodnuto. V odvetě se pokusíme zabojovat a ještě sérii zdramatizovat.“

MNK mobilprovás Modřice – TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice 5:2

Matura vs Pospíšil

Domácí byli po delší herní pauze kompletní a také středočeši disponující širokým herním kádrem plným odchovanců (s výjimkou Holase) se mohli spolehnout na možnost rozmanitého střídání. Zápas tak mohly otevřít úvodní dvojice, jež byly reprízou semifinálového utkání srpnového MČR dvojic. V prvním setu za devítek daroval soupeři vítězství Holas těsným smečovaným servisem do autu. Ve druhém měl lví podíl na finálním dvoubodovém rozdílu v poli skvěle hrající Rosenberk. Modřice se tak k radosti cca 80 převážně domácích diváků ujaly vedení. Druhá dvojice Hanus, Kop si počínala také velice dobře a s Flekačem, Kolenským a účinně střídajícím Nesládkem si v závěru utkání vybudovala vedení 9:7. Hosté svým útokem stáhli na rozdíl jediného bodu a těsné dva autové údery Hanuse rozhodly o osudu první sady, která tak spadla do klína hostím. I přes úvodní vedení modřických v setu druhém se z celkové výhry o dva body radovali opět čelákovičtí a srovnali stav utkání na 1:1. Trojky jsou však parádní disciplínou aktuálního mistra a ten tento fakt naplno potvrdil. Pospíšilova trojice si poradila s tou Spilkovou a Kopova s tou Maturovou. Z již zmiňovaného šampionátu jednotlivců stříbrný domácí Hanus pak nestačil na strojově přesnou hru bronzového Kolenského. Především v prvním setu odešel domácí urputný a bojovný singlista s výpraskem a rozdílem sedmi bodů. V setu druhém dřel, makal, držel se soupeře bod za bod až do stavu 7:7. Ale Kolenský se poté utrhnul a utkání zakončil stylovým kraťasem. V odvetách trojic neúnavně se povzbuzující hosté věřili ve veliký obrat. Matura podpořený Šafrovým a Holasovým polem i náhrami, společně se střídajícím Čuříkem, posílal do obrany za Pospíšilem, složené z Rosenberka a Višvadera, jeden skákaný projektyl za druhým až do stavu 9:9. Tam si na něj ale domácí mistr mistrů počkal a zkušeně jej zablokoval. Druhý set skončil pro domácí barvy vítězně o body dva. Poslední zápas utkání byl však již jasně v režii tria Kop, Topinka, Hanus, která Flekačovi, Seidlovi a Spilkovi povolila uhrát dohromady jen 11 bodů a domácí si tak mohli jít užívat potlesk a ovace místních tribun.

Kop vs Spilka

Sestava domácích: Pospíšil, Rosenberk, Višvader, Kop, Topinka, Hanus, Pavelka, Halva, Boleloucký, Svoboda

Sestava hostů: Spilka, Šafr, Holas, Seidl, Čuřík, Flekač, Kolenský, Nesládek, Matura D., Matura T., Bareš

Petr Gulda (trenér Modřic): „Jsem spokojen s výsledkem. Přehráli jsme hosty zejména ve trojicích. Litovat můžeme dobře rozehranou druhou dvojici, kterou jsme si sami pokazili. Jinak jsme předvedli dobrý kolektivní výkon.“

Martin Flekač (kapitán Čelákovic): „Zápas jsme dobře rozehráli ve dvojicích. Spilkova sice podlehla, ale bylo to vyrovnané utkáni.  V naši dvojici rozhodl v prvním setu Nesládek, který se blýskl několika momenty. Pak ale přišla naše slabší část a to jsou trojice. Taháme se, ale pak přijdou naše 2 až 3 chybky a soupeře to dostane na koně a prohrajeme. Do odvety toto musíme omezit, abychom mohli přemyslet nad lepším výsledkem. Taktiku jsme už probrali u „Meka“ a přijdeme se změnou na domácí zápas.“