Holice to dokázaly!

TJ Sokol Holice – NK AUSTIN Vsetín „A“ 5:4
(stav série 2:0)

Neuvěřitelný rok pro Holice, krušné časy pro Vsetín. Do baráže hrané na dva vyhrané zápasy vstoupily lépe Holice. Ty se na valašské půdě v minulém týdnu vyburcovaly ke skvělému výkonu a zvítězily 5:2. Na svém domácím hřišti je však čekala ještě náročnější zkouška, která vygradovala až k poslednímu možnému zápasu. První dvojice vyšly holickým skvěle. Nejprve se Šimeček s Friesem ve dvou setech vypořádali s Kurkou, Majštníkem a střídajícím Galusem. Na 2:0 poté navyšoval Pohl s Ferebauerem. Bílý s Andrisem sice utekli ve druhém setu hrobníkovi z lopaty, poté co otočili nepříznivý stav 9:7. Avšak v setu třetím muselo hostující duo opět dotahovat. Tentokrát si ale domácí borci vítězství dokázali pohlídat. Spoustu vyrovnaných výměn nabídla první trojice. Hosté si v prvním setu drželi několikabodový náskok. Desátý bod je však nejtěžší a proměnit jej proti bezchybné obraně domácích ještě těžší. Ačkoli Galus s Bílým a Tomkem nedokázali pro sebe uzmout první set, v dalších dvou svůj výkon zlepšili a snížili tak na 2:1. I v druhé trojici dokázal Vsetín ustát vyrovnaný průběh a srovnal stav utkání na 2:2. Na úderu a bloku dominoval především O. Kurka. Stav byl vyrovnán a na řadu přišel předůležitý zápas jednotlivců. Po skvělém začátku začal Pohl pomalu ztrácet koncentraci, čímž usnadnil výborně hrajícímu Bílému cestu za vítězstvím v prvním setu. Ani jeden z hráčů nedal svému soku nic zdarma. Ve druhé sadě navázal Pohl na svůj dobrý výkon z počátku setu prvního a Bílý mohl pouze doufat, že se v rozhodující zkrácené sadě dostane opět na koně. To se však nestalo. Rozjetý Pohl hrál bezchybně a trpělivou hrou dovedl svůj tým k opětovnému vedení 3:2. Nejjednoznačnějším rozdílem skončila první otočená trojice. Kurka, Andris a Majštiník nedali šanci Friesovi, Šimečkovi, Čižinskému a Kotyzovi, takže po setech 6:10, 5:10 bylo opět srovnáno. 3:3. Toho dne ve trojicích stoprocentní Vsetín pokračoval v krasojízdě v královské disciplíně poté, co Galusovo trio uspělo nad Pohlem s Vojtíškem a Šimečkem. Malý krůček pro Vsetín, obrovská výzva pro Holice. Poslední dvojice a stav 3:4 na ukazateli celkového skóre. Šanci zápas uzavřít dostal Bílý s Andrisem proti Šimečkovi s Friesem. První set pro Holice, druhý pro Vsetín. Domácí si ve třetím set vybudovali příjemný náskok 9:7. Hosté se ovšem nevzdali a po dvou úspěšných útocích musel rozhodnout stav 9:9. Na útok se dostal Šimeček, který chladnokrevně zakončil úderem, na nějž nedokázal Andris svým blokem reagovat. Radost domácích příznivců se nesla celými Holicemi. K poslednímu zápasu dne se proti sobě postavil za hosty Kurka s Majštiníkem. Za domácí Ferebauer s Pohlem. Psychická výhoda, domácí prostředí a spousta domácích fandů, hnalo své duo kupředu. V prvním setu se hosté drželi do stavu 5:5. Po dvou nevynucených chybách domácí odskočili a výhodu si udrželi až do konce první sady. V setu druhém byla na hřišti znát jasná dominance domácího celku, který si šel jednoznačně za svým. Hostům nepomohlo ani střídání Galuse, který po boku Kurky a následně Majštiníka statečně bojoval až do posledního míče. Neuvěřitelné se stalo skutečností. Za stavu 9:7 zahrál Pohl technický míč. Na jeho zkrocení nestačila Galusovi pouze jedna noha a po odpískaném dvojdoteku byl holický sen naplněn. Vypukla nekontrolovatelná radost holických mladíků, kteří se jako nováčci první ligy zasadili o největší překvapení všech letošních soutěží. Vsetínský A tým nyní nahradí svou rezervu v druhé nejvyšší soutěži. Potlesk zaslouží obě družstva za velmi pohlednou a vyrovnanou bitvu. Gratulujeme.

M. Líbal (Holice): ,,Tenhle tým napsal neskutečný příběh, přepsal historii holického nohejbalu a myslím, že v kontextu věku hráčů a dvou postupových sezon po sobě i historii nohejbalu českého. Vážím si toho, že jsem mohl být při tom.

Sestava domácí: Novotný, Pohl, Vojtíšk, Jarkovský, Čižinský, Ferebauer, Kotyza, Šimeček, Fries, Koblic, Teplý, Líbal

Rudolf Stařičný (Vsetín) : ,,Nejlepším hráčem zápasu byl domácí hráč Pohl, zejména pro jeho klíčový bod v singlu a projevené zkušenosti v závěru utkání.“

Sestava hostů: Kurka, Stařičný R., Andris, Bílý, Majštiník, Stařičný J., Tomek S., Galus

Fotogalerie Michala Němce

YouTube player

SK Liapor Karlovy Vary „B“ – TJ Solidarita 2:5
(stav série 0:2)

Protentokrát zůstaly Karlovy Vary bez posil ze svého „A“ týmu. Rezerva extraligového celku se ve svém druhém barážovém utkání opírala o kombinaci zkušeností a dravého mládí. Hosté z Prahy dorazili na západ Čech pouze s šesticí hráčů, kteří se ale svého úkolu zhostili s velkou vervou. Hned v prvním duelu mělo navrch seskupení Jiroušek – Klabík. Proti ostřílenému J. Dvořákovi s Pecinou a Veselým sice ztratili Pražané úvodní set, ve dvou následujících ale diktovali tempo oni. 0:1. Nejvyrovnanější zápas dne obstarali bratři Gregorové, kteří ustáli koncovku třetí sady proti L. Dvořákovi s Šafránkem.1:1. Solidarita se dostala do bodového trháku po trojicích. První z nich, bez větších průtahů, vyhrál L. Dvořák s Klabíkem a J. Landrichterem, a vzápětí skórovalo Jirouškova trojice proti Gregorům se Sobotkou. 1:3. V singlu se střetli dva hráči s obdobným stylem hry. T. Gregor i L. Dvořák v této disciplíně spoléhají především na razantní servis a rychle získaný bod. Karlovarský talent vykřesal jiskřičku naděje pro své barvy po setech 10:9, 10:9. 2:3. To byl však nejen poslední dílčí bod, ale zároveň i poslední set, který dokázaly Karlovy Vary získat. Po hře jednotlivců se na kurtu vystřídali všichni hráči domácího celku. Ani to ale nezastavilo solidní jízdu Solidarity za vysněným udržením druhé nejvyšší soutěže. Nejprve nestačila Pecinova formace na tu Jirouškovu v poměru 5:10, 6:10, a hned vzápětí ukončilo sezonu pro obě družstva skvělé herní představení Klabíka s Dvořákem a J. Landrichterem. Hned pětice karlovarských se pokoušela dostat zápas do dvojic, ale marně. Solidarita se tak udržela a i v příštím roce bude poměřovat své síly proti týmům z první ligy. Gratulujeme.

P. Gregor (Karlovy Vary): K poslednímu letošnímu utkání jsme se sešli v hojném počtu. Po dvojicích byl stav vyrovnaný, ale trojice nám vůbec nevyšly podle našich představ, když jsme nejdříve první dvě a poté i obě odvetné prohráli. Singlem jsme ještě snižovali stav na 2:3, ale to bylo z naší strany vše. Za letošní sezónu si celý tým zaslouží pochvalu, zejména pak Pecina, který byl, především v základní části, jedním z našich nejlepších hráčů.

Sestava domácí: Lebeda, Nozar, Sobotka, Tóth, Vale, Pecina, Veselý, Dvořák, Gregor P., Gregor T.

T. Landrichter (Solidarita): Rád bych tímto poděkoval soupeři za hezké zápasy, které možná byly vyrovnanější, než hovoří oba výsledky. Mladíky Gregory bychom do našeho stárnoucího týmu potřebovali jako sůl. Na Solidě zavládla obrovská radost z udržení 1. ligy. Sezóna se pro nás i díky několika zraněným hráčům v úvodu sezóny nevyvíjela vůbec dobře. Děkuji našim fluktuantům za pomoc. Někteří hráči odpadli, ale zdravé jádro ukázalo, že má charakter, a i přes nepovedenou první polovinu sezony, jsme si, troufnu říct, velmi dobře zahráli. Těšíme se na příští sezonu!

Sestava hosté: Dvořák, Klabík, Šafránek, Landrichter T., Landrichter J., Jiroušek